• trening personalny Warszawa

Trening Personalny

Pilates, wbrew pozorom, jest bardzo trudną techniką ćwiczeń. Właściwe ustawienie ciała oraz precyzja to podstawy jego skuteczności. W związku z tym niezbędne w twojej pracy są świadomość ciała i znajomość anatomii. Dzięki nim możemy uzyskać możliwie najlepsze rezultaty.

Ćwicząc samodzielnie nie mamy pewności czy ćwiczenia zostały właściwie wykonane a z racji tego, że Pilates porusza między innymi głębokie partie mięśni, tylko pod okiem trenera możemy poznać jego prawdziwie dobroczynne działanie.


Jakie korzyści dadzą ci indywidualne sesje z trenerem?


1.  Wywiad i określenie celów treningowych

Przed rozpoczęciem pierwszych zajęć przeprowadzamy krótki wywiad, na podstawie którego określimy cel treningowy.  Po pierwszej sesji trener udzieli ci niezbędnych wskazówek i dobierze właściwy zestaw ćwiczeń, całkowicie dostosowany do Twojej kondycji, potrzeb i oczekiwań.


2.  Dobór ćwiczeń

Podczas dopasowywania ćwiczeń uwzględniamy zawsze wszelkie wady postawy, problemy zdrowotne związane z urazami, bólami stawów, przebytymi operacjami czy rehabilitacją. Zwrócimy także uwagę na kształtowanie sylwetki, jeśli dodatkowo chcesz zrzucić parę kilo czy powrót do formy np. po ciąży i porodzie.

Poprawa siły i gibkości to świetne uzupełnienie dla innych dyscyplin sportowych, zdecydowanie wspomagające kolejne osiągnięcia. Dlatego przy doborze ćwiczeń weźmiemy pod uwagę także twoje pozostałe aktywności.


3.  Kontrola, motywacja, postęp

W pilatesie wykorzystujemy niewielką ilość powtórzeń, dlatego nie doprowadzają one do przemęczenia mięśni. Podczas sesji ćwiczenia powtarzane są tylko raz i płynnie przechodzą w następne, co wspomaga intensywność treningu oraz podtrzymuje napięcie mięśniowe. Cały czas czuwamy nad prawidłową techniką i tempem ćwiczeń, motywujemy do ich właściwego wykonania, dzięki czemu zaobserwujesz szybsze postępy i większą satysfakcję z wykonywanej pracy.


4.  Przygotowanie do sesji grupowych

Może się zdarzyć, że w sesjach grupowych ćwiczenia będą bardziej zaawansowane, niezrozumiałe lub niedostosowane do twoich potrzeb. Dzięki treningom personalnym uzyskasz przygotowanie, które pomoże ci zrozumieć istotę pilatesu. Dzięki tej wiedzy w razie trudności, będziesz wiedzieć pod jakim kontem zmodyfikować ćwiczenia, gdyby były dla ciebie za trudne.

Godziny treningów personalnych ustalane są indywidualnie z trenerem.

Odkryj swój Core

Sprawdź cennik  Zapisz się na zajęcia
Napisz do nas

Sprawdź także FAQ, gdzie być może znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania