Pilates Reformer. Ćwiczenia na brzuch i kręgosłup, Mokotów

pilates reformerŁóżko MVe® Reformer to specjalistyczny przyrząd do ćwiczenia metodą Pilatesa.

Mimo, że opracowane dawno temu, w Polsce to wciąż raczej nowość.

Joseph Pilates zaprojektował to je do rehabilitacji rannych podczas I wojny światowej.

Pilates Reformer to urządzenie, które pozwala wykonywać ćwiczenia nawet osobom, które mają np. problemy z kręgosłupem.

Na łóżku, można wykonać od 200 do 400 różnych ćwiczeń. Ćwiczenia możemy wykonywać w pozycji siedzącej, w klęku, leżąc na plecach, brzuchu, na boku i w pozycji stojącej, poza tym z różnym obciążeniem i w różnym zakresie ruchu. Pozwala skupić się na poszczególnych partiach mięśni i na precyzyjnie wykonywanych ruchach.

Podczas ćwiczeń na MVe® Reformerze pokonujemy opór sprężyn, przesuwając ruchomy wózek wzdłuż szyn. Ćwiczymy mięśnie, poprawiamy stabilizację kręgosłupa oraz ułożenie ciała. Zaletą ćwiczeń na tym urządzeniu jest między innymi możliwość dostosowania oporu do umiejętności ćwiczącej osoby, większa niż w ćwiczeniach na macie kontrola nad ułożeniem nóg i kręgosłupa, a przede wszystkim – urozmaicenie treningu.

Pilates Reformer to zaawansowane urządzenie do ćwiczeń, jednak istnieją pewne przeciwwskazania dla tych, którzy mają problemy zdrowotne. Osoby z przebytymi niedawno urazami kręgosłupa, stawów czy mięśni mogą potrzebować specjalistycznej opieki medycznej przed rozpoczęciem ćwiczeń. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy zadbają o to, aby trening przebiegał zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ćwicząc na Pilates Reformer, szczególną ostrożność powinny zachować osoby cierpiące na osteoporozę. O wcześniejszą konsultację z lekarzem prosimy też klientów zmagających się z ciężkimi problemami zdrowotnymi, takimi jak zaawansowane stadium chorób kręgosłupa czy dysfunkcje stawów.

 

Pilates na reformerach

Pilates na reformerach to forma ćwiczeń, która angażuje wiele grup mięśniowych, co pomaga w budowaniu siły i podwyższeniu sprawności. Dzięki możliwości wykonywaniu różnorodnych ćwiczeń Pilates na reformerach sprzyja zwiększeniu elastyczności całego ciała. Indywidualne i grupowe sesje mogą pomóc w poprawie postawy poprzez wzmacnianie mięśni głębokich, co zmniejsza napięcie w okolicach pleców i kręgosłupa.

Pilates na reformerach angażuje mięśnie stabilizujące, co przekłada się na lepszą równowagę i kontrolę nad ciałem. Regularne wykonywanie takich ćwiczeń może pomóc w zmniejszeniu napięcia mięśniowego i złagodzeniu bólu. Zapisz się na pilates w parach albo solo. Zadbaj o swoje zdrowie i ciesz się doskonałą sprawnością. O dostępne terminy zapytaj telefonicznie lub mailowo.

Odkryj swój Core

Zapisz się na zajęcia
Napisz do nas

Sprawdź także podstronę FAQ, gdzie być może znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania