ZAJĘCIA GRUPOWE

Pilates to bardzo precyzyjna gimnastyka, gdzie głównie pracujemy na głębokich obszarach mięśni. Trudno jest ćwiczyć samemu, ale jeszcze trudniej w dużej grupie. By dobrze zrozumieć repertuar Pilatesa, ważne jest, aby skupić się na lekcji i we właściwy sposób interpretować wskazówki instruktora. My proponujemy, aby przystępując do zajęć grupowych, najpierw skorzystać treningów personalnych, co najmniej z „Pakietu Start”, aczkolwiek najlepsze efekty uzyskamy po 10-30 sesjach .

Ćwiczymy w małych, kameralnych grupach, 3-8 osób. Treningi utrzymujemy w odpowiednim tempie, tak aby zajęcia były dynamiczne, ale ciało nie było zbyt przeforsowane. Przystępując do zajęć grupowych, nie możemy mieć żadnych dolegliwości bólowych ani być w trakcie leczenia. Wymagana jest również znajomość obsługi sprzętu (reformer, chair)


Rodzaje zajęć grupowych:

Pilates Mat; W lekcji tej wykorzystujemy klasyczny zestaw ćwiczeń na macie, bazujący na tradycyjnej metodzie J. Pilatesa, charakteryzujący się dynamicznymi i płynnymi przejściami między pozycjami. Zajęcia polecane dla każdego. Lekcja składa się z dwóch części: zestawu ćwiczeń z klasycznego repertuaru, utrwalającego wzorce ruchowe i funkcjonalną sprawność oraz ćwiczeń uzupełniających np. z ciężarkami, piłkami, obręczami pilates, poduszkami równoważnymi czy stretching.


Pilates Reformer/Chair/Mat; To lekcja z wykorzystaniem dużych sprzętów i maty, prowadzona w systemie obwodowym. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy i każda wykonuje swój zestaw ćwiczeń. Dla osób początkujących przydzielamy reformer i matę, a dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych reformer, chair lub matę.

Odkryj swoje Core

Sprawdź cennik  Zapisz się na zajęcia w Core Studio Pilates
Lub napisz do nas

Sprawdź także podstronę FAQ, gdzie być może znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania