• trening personalny Warszawa

Trening Personalny Warszawa

Pilates, wbrew pozorom, jest bardzo trudną techniką ćwiczeń. Trzeba skupić uwagę na właściwym ustawieniu ciała oraz na precyzyjnym wykonaniu ruchu. Pomocne są w tym świadomość ciała i znajomość naszej anatomii. Dopiero wtedy uzyskamy zamierzone cele.

Ćwicząc samemu, w grupie czy z filmami DVD, nie mamy pewności czy ćwiczenia zostały właściwie wykonane. Pilates porusza między innymi głębokie partie mięśni, dlatego tylko pod kontrolą trenera możemy odkryć jego prawdziwe działanie.


Jakie korzyści dają nam indywidualne sesje z trenerem?


1.  Wywiad i określenie celów treningowych

Już przed rozpoczęciem pierwszych zajęć przeprowadzany jest krótki wywiad z osobą zainteresowaną, na podstawie którego określany jest cel treningowy. Po pierwszej sesji trener udziela wskazówek i dobiera właściwy trening dostosowany do potrzeb ćwiczącego


2.  Dobór ćwiczeń

Ćwiczenia dostosowywane są indywidualnie, z uwzględnieniem:

– korekcji wad postawy problemów zdrowotnych związanych z urazami, bólów stawów, przebytych operacji czy rehabilitacji
– kształtowania sylwetki przy odchudzaniu
– powrotu do formy po ciąży i porodzie
– poprawy siły, gibkości – jako trening uzupełniający dla innych dyscyplin sportowych
– preferencji treningowych ze sprzętem i przyborami pilates


3.  Kontrola, motywacja, postęp

W pilates ilość powtórzeń jest niewielka i nie doprowadza się do przemęczenia mięśni. Podczas sesji, ćwiczenie powtarza się tylko raz i płynnie przechodzi do następnego, by nie utracić intensywności lekcji. Trener czuwa nad prawidłową techniką i tempem ćwiczeń, motywuje do ich właściwego wykonania i udziela wskazówek, które egzekwuje. Dzięki temu obserwujemy szybsze postępy i satysfakcję z wykonywanej pracy.


4.  Przygotowanie do sesji grupowych

Może się zdarzyć, że w sesjach grupowych ćwiczenia będą zaawansowane, niezrozumiałe lub niedostosowane do naszych potrzeb. Dzięki treningom personalnym uzyskamy przygotowanie, które pomoże nam zrozumieć istotę pilates oraz będziemy mieli możliwość modyfikacji ćwiczeń.

Godziny treningów personalnych ustalane są indywidualnie z trenerem.

Odkryj swoje Core

Sprawdź cennik  Zapisz się na zajęcia w Core Studio Pilates
Lub napisz do nas

Sprawdź także podstronę FAQ, gdzie być może znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania